Державна екологічна інспекція спільно з Інтерполом проводить розслідування злочинів проти природи

Працівники ДЕІ спільно із Департаментом міжнародного поліцейського співробітництва Національної поліції України взяли участь у міжнаціональній операції проти екологічної злочинності "Thunder 2020", організованій Інтерполом.

Про це повідомляє  прес-служба  Державної екологічної інспекції.

"Thunder 2020" - уже четверта з серії спецоперацій (перша відбулася 2017 року). Результат – вияв численних правопорушень проти довкілля та низка розслідувань і арештів по всьому світу! Подія об'єднала 103 країни, серед яких - США, Великобританія, Франція, Італія, Індія, Конго та інші", - розповів голова ДЕІ Андрій Мальований.

Очільник відомства уточнив, що в ході операції було затримано 699 правопорушників і вже висунуто принаймні одне "червоне повідомлення" INTERPOL. Подальші арешти та притягнення до відповідальності - після проведення глобальних розслідувань.

"Зазначу, що працівникам міжнародних правоохоронних органів доводиться непросто. Так, під час спроби запобігти незаконній вирубці дерев на півночі Македонії було здійснено напад на п'ятьох поліціянтів та трьох працівників лісового господарства. І таких випадків зафіксовано десятки", - підкреслив Мальований.

За словами голови ДЕІ результати "Thunder 2020" показують, що попри пандемію COVID-19 кількість злочинів проти природи неухильно зростає. Разом із тим, ефективність розслідування правопорушень в умовах карантинних обмежень була забезпечена спеціальними протоколами. Звітність про пошукові заходи надавалась в електронному вигляді, а керівники спецоперації керували діями правоохоронців в онлайн-режимі.

Загалом за час проведення "Thunder" вдалося вилучити тисячі одиниць незаконно добутих ресурсів та провести арешти тисяч підозрюваних у незаконній торгівлі тваринами та рідкісними рослинами.

"Участь у цій операції дає можливість розвивати міжнародне співробітництво і вже в недалекому майбутньому долучитись до розслідування резонансних злочинів проти природи, які відбуваються у світі. Наші інспектори поділилися власним досвідом боротьби із незаконною вирубкою лісів та браконьєрством. Такий досвід є вкрай актуальним, враховуючи, що злочини проти дикої природи та лісового господарства є четвертим за кількістю видом незаконної діяльності у світі.", - резюмував Андрій Мальований.

Нагадаємо, ДЕІ долучилась до цього проєкту в рамках співробітництва з Інтерполом, яке було розпочато в червні цього року.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці