Збитки за забруднення земель зростуть удвічі - голова Держекоінспекції

Державна екологічна інспекція підготувала проект наказу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України «Про внесення Змін до Методики визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства». Цей нормативно-правовий акт збільшить суму нарахованих збитків через забруднення земель на понад мільярд гривень за рік.

Про це повідомив голова Держекоінспекції Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook.

«У цілому за рік нова методика дозволить збільшити суму відшкодувань удвічі. Так у 2019 році Держекоінспекція пред’явила претензій на відшкодування збитків від забруднення земель на суму 1 мільярд 157 тисяч гривень. Якби розмір шкоди розраховували за новою методикою, ця сума склала б 2 мільярди 315 тисяч гривень», - написав Андрій Мальований.

Таких показників досягнуть шляхом зміни методу визначення коефіцієнту забруднення ґрунту.

«Нова методика встановлює єдині вимоги щодо розрахунку розмірів шкоди від порушень та визначає нові підходи до визначення коефіцієнту забруднення ґрунтів.
На практиці це значить, що у випадках сильного та особливо сильного забруднення (якщо концентрація забруднюючої речовини у кілька разів перевищує гранично допустиму та істотно впливає на біологічну продуктивність ґрунту і його властивості), розмір відшкодування збільшиться у 4-6 разів.
За середнього рівня забруднення (якщо перевищення гранично допустимої концентрації незначне і не призводить до помітних змін), розмір відшкодувань збільшиться в 2-3 рази», - пояснив Андрій Мальований.

Посадовець нагадав, що Україна знаходиться на одному з перших місць у Європі за обсягом промислового забруднення на одну людину.

«Варто згадати, що за кількістю промислових забруднень на душу населення Україна посідає одне з перших місць у Європі. Найбільшим і вагомим за наслідками є хімічне забруднення. Найпотужнішим промисловим джерелом забруднення залишаються великі комбінати кольорової та чорної металургії. Щорічний обсяг шкідливих речовин на 1 км² площі в Україні у 6,5 раза більший ніж у США та у 3,2 раза – ніж у країнах Європи», - підкреслив Андрій Мальований.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці