До кінця року у Кривому Розі відкриється Офіс чистого довкілля Держекоінспекції

До кінця 2020 року у Кривому Розі планують закінчити ремонт приміщення, де розташується Офіс чистого довкілля Держекоінспекції.

Про це повідомив голова ДЕІ Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook.

«Офіс чистого довкілля у Кривому Розі буде готовий до кінця року! В рамках свого візиту до міста проінспектував хід виконання ремонтних робіт, які вже на фінальному етапі. В процесі облаштування і лабораторія з сучасними газоаналізаторами (до речі, виробництва вітчизняного підприємства м. Харків) для визначення концентрації забруднюючих речовин у повітрі, що надзвичайно важливо для одного з найбільших промислових міст нашої держави», - написав Андрій Мальований.

Під час спілкування з громадськістю голова ДЕІ наголосив про необхідність скасування судового збору для інспекції, адже потреба в цих коштах в десять разів більша, ніж реальне фінансування.

«Окрім того, мав змогу поспілкуватися з громадськістю. Люди активно підтримують зміни і трансформації в ДЕІ. В даному контексті важливим для нас є скасування судового збору, що дозволить стягувати всі нараховані за шкоду довкіллю збитки. Цьогоріч ДЕІ отримала близько 3 мільйонів гривень за цією статтею витрат, і це лише десята частина від потреби – щоб мати можливість "захистити" в судах нараховані збитки, потрібно 30 мільйонів. Але вже сьогодні ДЕІ наполягатиме на фінансовому забезпеченні цієї потреби. Так, у проекті бюджету на наступний рік пропонується закласти 9,1 мільйона гривень», - зазначив Андрій Мальований.

Окрім того, наступного тижня Держекоінспекція планує виставити претензію щодо сплати збитків за порушення природоохоронного законодавства ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»

«Що ж стосується локальних проблем, тут традиційно багато питань – про ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та шкідливі викиди, що здійснює підприємство. Тут можу зауважити, що вже наступного тижня, після отримання підтвердження роботи установок, ДЕІ виставить підприємству претензію щодо сплати збитків. Про це буду повідомляти на своїй сторінці, слідкуйте!», - додав Андрій Мальований.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці