"Отруюватимуть містян 600 років": Держекоінспекцію не допустили до перевірки "Миколаївводоканалу"

Посадовці одного з найбільших в Україні забруднювачів довкілля - МКП "Миколаїводоканал" не допустили інспекторів на об’єкти підприємства.

Про це на своїй сторінці в Facebook заявив голова відомства Андрій Мальований.

За словами Мальваного перевірка підприємства проводилась за дорученням прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. "Минулого року у рейтингу Міненерго «ТОП-100 найбільших підприємств-забруднювачів» Миколаївський водоканал посів 8-ме місце. Обсяг забруднення підприємством довкілля стічними водами склав 19,39 млн кубометрів. А це — понад 90% від загальної кількості скинутих забруднених стоків по області" - зазначив голова ДЕІ.

"У модернізацію та ремонт очисних споруд і каналізаційних мереж Миколаєва орієнтовно потрібно вкласти 300 млн грн. При цьому за забруднення довкілля лише у 2020 році підприємству ДЕІ нарахувала збитки на суму близько півмільйона гривень. Це катастрофічно мало у порівнянні з тою шкодою, яку «Миколаївводоканал» завдав довкіллю. Зрозуміло, що з такими невисокими розмірами нарахованих збитків підприємство може дозволити собі отруювати містян ще протягом 600 років, замість спрямувати кошти на модернізацію потужностей вже сьогодні", - зауважив Андрій Мальований.

Чиновник нагадав, що застарілу методику нарахування збитків потрібно переглянути, а штрафи за недопуск екологічної інспекції суттєво збільшити. В ДЕІ очікують ухвалення законопроєкту 3091 «Про державний екологічний контроль». Він має «переконати» забруднювачів перестати економити на якості майбутнього, і нарешті почати піклуватися про екологію.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці