Вирубка дерев і замор риби: Держекоінспекція оприлюднила результати роботи за тиждень

Державна екологічна інспекція нарахувала 27,5 мільйона гривень збитків через порушення природоохоронного законодавства. Найрезонанснішів випадки – вирубка лісу, замор риби та незаконне добування корисних копалин. 

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований. 

«Вирубка дерев, незаконний видобуток корисних копалин та замор риби. Найрезонансніші екологічні порушення, зафіксовані Держекоінспекцією за минулий тиждень, "коштували" довкіллю 27,5 мільйонів гривень. Саме такою була загальна сумма збитків за результатами 487 перевірок та 480 протоколів про адміністративні правопорушення», - написав Андрій Мальований.

Порушення, які завдали найбільше збитків, були зафіксовані на Херсонщині, Полтавщині та на Тернопільщині. 

«Найдорожче» для довкілля порушення зафіксоване у Херсонській області. ДП «Санаторій «Гопри» здійснювало видобуток ропи та лікувальної грязі в межах природно-заповідного фонду та без необхідних дозволів. Дії підприємства завдали збитків на суму близько 24,3 мільйона гривень. Зараз ДЕІ готує матеріали, щоб пред’явити претензію ДП «Санаторій «Гопри». Вирубка лісу на суму понад 987 тисяч гривень виявлена у Полтавській області вздовж автошляху Лубни-Чорнухи. Матеріали передані до Лубенського ВП ГУНП, яке займається розслідуванням справи. У Тернопільській області на ставку між с. Соколів та смт. Золотий Потік зафіксований мор риби. Сумма збитків - 1,3 мільйона гривень. Матеріали справи передані правоохоронцям», - деталізував Андрій Мальований. 

На сьогоднішній день Держекоінспекція через карантин діє у режимі позапланових перевірок. Тож голова ДЕІ закликав українців звертатись до органу у разі виявлення екологічних порушень.

«Нагадую, що на період карантинних заходів в Україні ДЕІ не проводить планові перевірки, а інспектує дотримання природоохоронного законодавства виключно за зверненями громадян. Тож, якщо ви зафіксували порушення, звертайтеся на електронну пошту info@dei.gov.ua або телефонну гарячу лінію ДЕІ за номером +38 (044) 521-20-38. Чисте довкілля в Україні залежить від небайдужості кожного!», - підкреслив Андрій Мальований.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці