Екологічна катастрофа у Первомайську: Держекоінспекція шукатиме винуватця

Державна екологічна інспекція перевірить ТОВ «Емза», яке є власником Первомайської ГЕС і може бути причетним до різкого зниження рівня води у водосховищі Південного Бугу.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook.

 «Через недбальство та безвідповідальність підприємців частина містян на тиждень залишилася без води, як питної, так і такої, що використовується для господарських потреб, а Держрибагентство зафіксувало масовий мор риби, зокрема, рідкісних червонокнижних видів. Ймовірна причина екологічного лиха – ремонт Первомайської ГЕС, власником якої є ТОВ «Емза». За попередньою інформацією на ГЕС здійснили спуск води, не врахувавши, що на греблі наявні пошкодження, через які витікає вода, і річка Південний Буг не встигає поповнювати водосховище у Первомайську. Це призвело до різкого (на кілька метрів) зниження рівня води та зазначених вище наслідків. Крім того, за інформацією народного депутата @Максим Дирдін, ТОВ «Емза» не отримувало письмового погодження на проведення ремонту від Первомайської міської ради! А це є суттєвим порушенням!», - написав Андрій Мальований.

Наразі Держекоінспекція займається підготовкою документів для здійснення перевірки ТОВ «Емза». Також ДЕІ звернулись до Держрибагентства, щоб отримати інформацію стосовно загибелі водних ресурсів внаслідок обміління. 

«Зараз Державна екологічна інспекція готує документи, щоб оперативно розпочати перевірку цього підприємства. Також ДЕІ направила запит до Держрибагентства, щоб отримати точну інформацію щодо загибелі водних ресурсів, на основі якої ми зможемо розрахувати збитки, завдані довкіллю. Оскільки саме Держекоінспекція має в сфері своїх повноважень фіксацію відповідних порушень екологічного законодаства та розрахунок шкоди, завданої навколишньому середовищу. Про результати перевірки обов’язково повідомлю. Зараз наше найголовніше завдання - оперативно впоратись з цією по-справжньому кризовою ситуацією та не допустити її повторення в майбутньому», - зазначив Андрій Мальований.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці