Держекоінспекція почала перевірку НПП «Голосіївський»

Державна екологічна інспекція розпочала перевіряти національний природний парк «Голосіївський». Проконтролюють, зокрема, наявність охоронних зон та дотримання режиму природоохоронної території. 

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Держекоінспекції Андрій Мальований. 

«Держекоінспекція розпочала перевірку НПП «Голосіївський».

До цієї території, яка сягає майже 11 тисяч гектарів і становить приблизно десяту частину площі Києва, завжди була прикута увага громадськості. Засмічення парку, незаконне встановлення МАФів, вирубка цінних порід дерев – це неповний перелік порушень, які відбуваються в НПП «Голосіївський», - зазначив Андрій Мальований. 

Найболючішим питанням на території цього парку були і є спроби його забудувати, чому сприяла відсутність визначених меж НПП «Голосіївський». 

«Та найбільшою проблемою залишаються спроби забудови в межах нацпарку. Тривалий час його межі не були визначені. Це приваблювало забудовників, які за відсутності офіційно затверджених меж нацпарку могли вивести ділянку зі статусу заповідної території та почати «клепати» багатоповерхівки. Саме тому нещодавно був зроблений важливий крок на захист НПП - затверджений «Проект землеустрою щодо організації та встановлення меж території національного природного парку «Голосіївський», - додав Андрій Мальований. 

Однак у парку також мають бути охоронні зони, наявність яких ДЕІ також проконтролює під час перевірки. 

«На жаль, цього рішення також недостатньо, щоб вберегти нацпарк від забудови. На сьогодні важливо встановити ще й охоронні зони «Голосіївського» для забезпечення його захисту від потенційно шкідливого для екології будівництва, яке може відбуватися поряд. В рамках перевірки Столичний округ ДЕІ проконтролює наявність встановлених охоронних зон нацпарку. Припис щодо їх затвердження був наданий Держекоінспекцією ще 30 червня. 

Крім того, перевіримо, чи дотримується режим природоохоронної території в НПП «Голосіївський», зокрема, щодо заборони проїзду автотранспорту по нацпарку і чи виконують суб’єкти господарювання, розміщені у заповіднику, вимоги чинного законодавства», - написав Андрій Мальований.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці