Держекоінспекція готує звернення до правоохоронців щодо недопуску до перевірки КП ШЕУ Голосіївського району, яке підозрюють у забрудненні Оріхуватських озер

Державна екологічна інспекція не була допущена до перевірки комунального підприємства ШЕУ Голосіївського району. Місцеві жителі скаржились на те, що підприємство забруднює Оріхуватські озера через незаконну врізку. 

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook.

«За зверненням, яке подали небайдужі кияни, через незаконну врізку в колекторі КП ШЕУ зливає до водойми відходи. 3 вересня ми взяли воду з Оріхуватських озер на лабораторний аналіз. Гранично допустимі концентрації хімічного та біологічного споживання кисню перевищені в середньому в чотири рази. Це вкрай високі показники, які можуть спричинити загибель всього живого у озері. 1 жовтня КП ШЕУ Голосіївського району недопустило ДЕІ до перевірки, нічим не мотивувавши свою відмову. За фактом недопуску Інспекція спрямує відповідні матеріали до правоохоронних органів, які мають встановити факт кримінального правопорушення. Сподіваюсь на ретельне розслідування правоохоронцями цієї справи», - написав Андрій Мальований.

Одна з найбільших проблем Держекоінспекції - недопуск до перевірок. Тому необхідне прийняття законопроекту «Про державний екологічний контроль», яким штрафи за недопуски будуть підвищені. 

«Недопуски до перевірок - одна з найбільших проблем, з якою зіштовхується сьогодні Держекоінспекція. Особливо часто цим грішать підприємства, які мають за собою статус забруднювачів. Такі факти, на жаль, непоодинокі. Це злочинна система, що дозволяє уникати забруднювачам відповідальності. А жертвами її є всі громадяни, які дихають забрудненим повітрям, п’ють воду зі шкідливими домішками, а потім хворіють на спричинені цим захворювання. Тому очікую на якомога швидше ухвалення законопроекту №3091, який підвищить штрафи за недопуски на підприємства, створивши таким чином дієвий важіль впливу на забруднювачів», - сподівається Андрій Мальований.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці