Держекоінспекція подала до суду на підприємця, який призвів до екологічної катастрофи на Дніпропетровщині

Державна екологічна інспекція України подала до суду щодо тимчасового припинення діяльності фізичної особи-підприємця Маляра Анатолія Володимировича, який протягом багатьох років видобуває пісок за відсутності відповідних дозвільних документів.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Держекоінспекції Андрій Мальований. 

«Днями поспілкувався з журналістами інформаційного порталу «Стоп Корупція» стосовно свавілля ФОПа Маляра Анатолія Володимировича, який безкарно спотворює землі села Іванівка. Впродовж багатьох років чоловік видобуває пісок за відсутності необхідних дозволів та при цільовому призначенні землі «для ведення сільського господарства». Такий незаконний видобуток суттєво впливає на стан земель. Розорені землі зазнають змін у структурі рельєфу, погіршується стан ґрунтів. І при цьому держава не отримує жодної копійки від добувача, який не сплачує гроші за користування надрами», - написав Андрій Мальований.

Щоб зупинити незаконні дії підприємця, Держекоінспекція буде у судовому порядку припиняти діяльність ФОПа. 

«Зараз Держекоінспекцією поданий позов до суду щодо тимчасового припинення діяльності підприємця. Крім того, після рішення суду ми будемо вирішувати питання щодо припинення права користування земельними ділянками уповноваженим органом, який надавав відповідний дозвіл ФОПу», - зазначив Андрій Мальований.

Для того, щоб подібних порушень в Україні стало менше, необхідно також здійснювати законодавчі зміни, підвищуючи штрафи за екологічні злодіяння та покращуючи матеріальну базу ДЕІ. 

«Подібних порушників в Україні сотні. На жаль, багато їх злодіянь лишаються безкарними. Тому потрібні зміни – як у законодавчому полі, так і в роботі Держекоінспекції. По-перше, необхідно збільшувати штрафи за порушення природоохоронного законодавства та змінювати методики нарахування збитків, щоб люди, фізособи, підприємства боялись порушувати. По-друге, покращення матеріально-технічної бази ДЕІ, аби ми могли оперативніше реагувати на виявлені порушення. По-третє, додаткове фінансування на сплату судового збору, щоб ДЕІ могла йти до суду і вимагати від порушників відшкодування збитків, завданих довкіллю, або ж припинення дій, які здійснюються всупереч закону», - додав Андрій Мальований.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці