Порушення на територіях ПЗФ за 8 місяців принесли понад 57 мільйонів збитків: Держекоінспекція

Державна екологічна інспекція за 8 місяців цього року нарахувала понад 57 мільйонів гривень збитків за порушення на територіях природно-заповідного фонду. В установі готуються змінювати такси, за якими розраховуються суми збитків. 

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Держекоінспекції Андрій Мальований.

«Понад 57 мільйонів гривень збитків нараховано Держекоінспекцією за 8 місяців поточного року внаслідок порушень на територіях природно-заповідного фонду.  

З року в рік це одні й ті самі типові злочини: нецільове використання територій ПЗФ під сільське господарство, засмічення, вирубка дерев, самозахоплення заповідних земель, браконьєрство. 

Нарахування збитків за порушення здійснюються згідно з таксами, затвердженими постановою Кабміну. Цей документ ухвалений 7 років тому. 

Якщо враховувати, що йдеться про заповідний фонд, який необхідно захищати усіма можливими механізмами, то навіть застарілі на кілька років такси можуть сприяти збільшенню порушень у заповідниках. Адже кого зупинять збитки і штраф до 1 тисячі гривень, при тому, що шанс попастися інспектору вкрай низький. 

Крім того, змінюється ціна на землю, вартість висадки нових дерев чи відновлення біоресурсів, а суми збитків виходять такі, як були 7 років тому», - написав Андрій Мальований. 

Держекоінспекція розробила законопроект, який приведе суми збитків до сучасних екологічних вимог.

«Тому сьогодні у Держекоінспекції розробляємо оновлений проект постанови Кабміну «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд». Готуємо нові суми за порушення на територіях ПЗФ. Такси відповідатимуть сучасним економічним вимогам, що дозволить знижувати рівень злочинності в межах заповідників. 

Нагадаю, що такси будуть застосовуватись до таких порушень у ПЗФ, як:

-  незаконна вирубка різних видів дерев;

-  самовільна заготівля сіна та випасання худоби;

-  незаконний збір лікарських рослин, плодів, ягід, тощо;

-  незаконне добування чи знищення об’єктів тваринного світу;

-  пошкодження карстово-спелеологічних, геологічних та гідрологічних об’єктів;

-  самовільне використання земель, зняття ґрунтового покриття, забруднення та засмічення їх територій», - роз’яснив Андрій Мальований.


eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці