Брак фінансування: у Держекоінспекції заявили, що не можуть стягнути штрафи з порушників

Державна екологічна інспекція України тільки за 2019 рік розрахувала та пред’явила порушникам природоохоронного законодавства претензій і позовів на суму – 2 мільярди 102 мільйони гривень. Проте, через нестачу коштів на сплату судового збору ДЕІ не може стягнути величезну суму позовних вимог.

Про це на своїй сторінці в Facebook розповів голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.

«На превеликий жаль, ДЕІ не може стягнути з порушників вказану суму. Причина – брак фінансування. Зокрема, у інспекції немає коштів на сплату судового збору. Нестача становить 9,1 млн. грн», – зазначив голова Держекоінспекції.

Чиновник розповів, що в 2020 році з Державного бюджету на сплату судового збору було виділено тільки 2 млн. 511 тис. грн. «Цього критично мало. Крім того, не відкрию таємницю, якщо скажу, що 95% бюджету ДЕІ – це фонд заробітної плати. За таких умов говорити про ефективні зміни в галузі контролю за охороною навколишнього середовища неможливо», – підкреслив Мальований.

Голова ДЕІ резюмував, що його відомство буде просити уряд збільшити видатки на фінансування Державної екологічної інспекції України задля ефективної роботи органу державного екологічного контролю.


eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці