Урядовці взялися за порятунок екології

Вперше за історію нашої держави урядовці підтримали таку велику кількість екологічних ініціатив.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook.

«Рекорди Кабміну для порятунку екології: 23 вересня уряд схвалив ряд важливих нормативно-правових актів у сфері охорони навколишнього природного середовища. Вперше за історію нашої держави урядовці підтримали таку велику кількість екологічних ініціатив», – зазначив Андрій Мальований.

Що ж ухвалили на засіданні Кабміну?

Щодо забруднення повітря – проєкт Закону України «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення». «Він імплементує більшість положень директиви 2010/75/ЄС, що має на меті запровадити оптимізований, прозорий і сучасний підхід до контролю та скорочення промислового забруднення. Впровадження правил директиви є одним із зобов'язань України згідно з Угодою про асоціацію з ЄС. Я вже зазначав, що цей закон передбачає впровадження інтегрованого дозволу для найбільших підприємств-забруднювачів України», – пояснив голова ДЕІ.

Щодо клімату – прийнято Положення для відновлення і розширення роботи Міжвідомчої комісії з питань зміни клімату та збереження озонового шару. «Це зобов’язання України відповідно до Паризької угоди та Угоди про асоціацію з ЄС», – повідомив посадовець.

Щодо парникових газів – Кабмін погодив три рішення щодо запуску системи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів, що прийняті на реалізацію Закону України «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів» та передбачені зобов’язаннями в рамках Угоди про асоціацію з ЄС. «Вони сприятимуть посиленню контролю за звітністю підприємств у сфері викидів парникових газів. З 2021 року визначені Урядом великі та середні промислові підприємства України будуть зобов’язані готувати плани з моніторингу викидів парникових газів і затверджувати їх в Міндовкілля. Щорічно підприємства будуть готувати звіти про викиди парникових газів, які будуть перевірятися незалежними експертами відповідно до встановлених процедур та потім подаватися на затвердження в Міндовкілля. Запроваджена система є першим кроком до запуску механізму торгівлі квотами на викиди парникових газів», – написав Андрій Мальований.

Щодо надр – урядовці схвалили законопроєкт «Про затвердження Порядку проведення аукціонів із продажу спеціальних дозволів на користування надрами та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України». «Цим документом оптимізовано законодавство для покращення інвестиційного клімату у сфері надрокористування, запроваджено інноваційні методи для державного управління у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, запроваджено прозорий механізм продажу на аукціонах спеціальних дозволів на користування надрами», – пояснив голови ДЕІ.

«Підтримані Кабміном нормативно-правові акти направлені на імплементацію нашого законодавства до європейських норм та посилення заходів щодо забезпечення екологічної безпеки України», – підсумував Андрій Мальований.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці