Держекоінспекція звернулась до суду щодо припинення діяльності ТОВ «Коксовий завод «Новомет»

Державна екологічна інспекція здійснила перевірку ТОВ «Коксовий завод «Новомет», що у Харкові, та звернулась до Харківського окружного адмінсуду з позовом про припинення діяльності підприємства. 

Про це повідомив голова Держекоінспекції Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook.

«Дільність ТОВ «Коксовий завод «Новомет» буде припинено. Державна екологічна інспекція звернулась до Харківського окружного адмінсуду з відповідним позовом. 
На викиди у повітря з цього підприємства, до того ж, за відсутності дозволів, жаліється весь Харків. Мітинги проти заводу – вже невід’ємна частина міського життя. Людям доводиться виборювати своє законне право на екологічну безпеку», - написав Андрій Мальований.

Під час перевірки Держекоінспекція виявила низку порушень природоохоронного законодавства на ТОВ «Коксовий завод «Новомет», зокрема, викиди аміаку, сірководню, фенолу без дозвільних документів.

«Проводячи перевірку ТОВ «Коксовий завод «Новомет», ми зафіксували викиди небезпечних речовин. Це - аміак, фенол та сірководень. Перевищення гранично допустимих концентрацій формальдегіду та оксиду вуглецю були виявлені в одній із контрольних точок міста – на розі вулиці Кибальчича та Карачівського шосе. Нараховані збитки від роботи підприємства становлять 3,6 мільйона гривень. Моя думка – це катастрофічно мало, однак це та сума, яка розраховується, якщо діяти згідно із діючим законодавством. Крім того, викиди, які здійснюються підприємством вночі, так і не виходить обрахувати, адже інспектори не можуть перевіряти підприємства в цей час доби. При цьому, за свідченнями жителів, ТОВ «Коксовий завод «Новомет» сильно «димить» ще й у нічні години. Мета Держекоінспекції – не штрафи і сплата збитків, а чисте й здорове довкілля. Тому ми звернулись до суду щодо припинення діяльності підприємства. ТОВ «Коксовий завод «Новомет» не буде працювати доти, доки не почне дотримуватись природоохоронного законодавства», - заявив Андрій Мальований.

Наразі Держекоінспекція також розробляє різні законодавчі ініціативи, які дозволять покращити ефективність роботи Держекоінспекції та підвищити штрафи для забруднювачів довкілля. 

«Сьогодні ДЕІ активно також просуває законодавчі та нормативні зміни для підвищення штрафів та сум збитків. Зараз вони не відповідають завданій довкіллю шкоді. І саме тому в Україні мають можливість працювати такі підприємства,  яким вигідніше сплатити збитки, ніж екологізувати свою діяльність. Впевнений, що з прийняттям законопроекту №3091 ситуація зміниться. Будуть збільшені штрафні санкції за недопуск, що змусить підприємства пропускати інспекторів на перевірки. Будуть усунуті перепони, які послаблюють екологічний контроль.  Я також вніс пропозицію щодо дозволу роботи Держекоінспекції у вихідні дні та вночі. Сподіваюсь на швидке доопрацювання законопроекту та його підтримку Верховною Радою», - додав Андрій Мальований.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці