Держекоінспекція взялась за ТОП забруднювачів Запорізької області

Державна екологічна інспекція здійснює та планує здійснити перевірки таких підприємств, як АТ «Запорізький завод феросплавів», ПрАТ «Запоріжкокс», ПАТ «Запоріжсталь», ПрАТ «Дніпроспецсталь» та ТОВ «Запорізький титаново-магнієвий комбінат».

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Державної екологічної інспеції Андрій Мальований. 

«Виходимо на позаплан – тепер Запоріжжя. Держекоінспекція проводить перевірки найбільших забруднювачів у Запорізькій області. Стан довкілля тут можна оцінити, як загрозливий для людей. Постійне забруднення повітря, в тому числі і з різким запахом, скид небезпечних хімічних речовин та неочищених стоків у водойми, несанкціоновані сміттєзвалища – ці проблеми характерні для всієї України, а для Запорізької області – як для одного з найпотужніших промислових регіонів – вони посилені в рази. Тому ця область залишається на постійному контролі Держекоінспекції. Зараз триває період перевірок великих підприємств на предмет дотримання ними природоохоронного законодавства, а саме:

- з 9 вересня триває перевірка АТ «Запорізький завод феросплавів», очікуємо підсумків;

- триває перевірка ПрАТ «Запоріжкокс», результати будуть відомі після 25 вересня;

- найближчим часом інспектори готуються до перевірки ПАТ «Запоріжсталь» в частині охорони атмосферного повітря; 

- у жовтні планується проведення заходів ДЕІ на ПрАТ «Дніпроспецсталь»; 

- готуємось до перевірки ТОВ «Запорізький титаново-магнієвий комбінат». 

Про результати перевірок по кожному підприємству буду повідомляти окремо», - написав Андрій Мальований. 

Області з великою кількістю промислових підприємств залишаються пріоритетними в роботі Держекоінспекції. 

«Державна екологічна інспекція особливу увагу приділяє «промисловим» областям України – Запорізькій, Дніпропетровській та Донецькій. Наразі через карантин можемо проводити лише позапланові заходи державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства, які можливі лише за дорученням прем'єр-міністра чи за зверненнями громадян. Намагаємось комунікувати та співпрацювати з урядом, щоб все-таки отримувати можливості для проведення перевірок на найбільших підприємствах», - відзначив Андрій Мальований. 

Однак великі підприємства нерідко не допускають ДЕІ на перевірки, адже сума штрафу за недопуск дуже низька. 

«На жаль, мають місце і недопуски Держекоінспекції до перевірок. Штраф за це максимально складає сьогодні всього 765 гривень – нікчемна сума для великих заводів. Тому посилення відповідальності дуже нагальне. Це допоможе створити важіль, яким ми зможемо змусити підприємства пускати інспекторів та дотримуватись природоохоронного законодавства»,  додав Андрій Мальований.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці